| Object Number | 91-26-86B |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Greek |
| Provenience | Greece | Olympia |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Technique | Black Glaze |
| Description | Joins 91-26-86A. Black glaze on interior and exterior. |
| Length | 1.5 cm |
| Width | 1.2 cm |
| Thickness | 0.3 cm |
| Credit Line | Gift of Margaret Wasserman Levy, 1991 |
| Other Number | 91-26-88 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



