Anklet
Money
2014-17-30
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-17-30 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Mbole |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Copper Alloy |
| Length | 25 cm |
| Width | 22.2 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Credit Line | Gift of David C. and Karina Rilling, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




