Anklet
Money
2014-17-27
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-17-27 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ekonda |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Copper Alloy |
| Height | 13.2 cm |
| Length | 16.7 cm |
| Width | 11.1 cm |
| Credit Line | Gift of David C. and Karina Rilling, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




