Cuff
Money
2014-17-15
From: Burkina Faso Faso
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-17-15 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Lobi (uncertain) |
| Provenience | Burkina Faso Faso |
| Section | African |
| Materials | Bronze |
| Height | 2.6 cm |
| Length | 7.4 cm |
| Width | 7.3 cm |
| Credit Line | Gift of David C. and Karina Rilling, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




