| Object Number | 2014-17-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Tuareg |
| Provenience | Niger |
| Date Made | 20th Century CE |
| Section | African |
| Materials | Copper Alloy |
| Height | 3.3 cm |
| Length | 9.4 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Credit Line | Gift of David C. and Karina Rilling, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




