| Object Number | 2014-13-110.5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | India |
| Section | Asian |
| Materials | Wood | Gourd | Ivory |
| Description | 10 pieces of Lute Fragments. Pieces previously numbered L-222-110 K - T |
| Length | 14.3 cm |
| Width | 12 cm |
| Credit Line | Gift of the Franklin Institute, 2014 |
| Other Number | L-222-110 - Old Loan Number | C-262 - Seder Number | L-222-110K - Old Loan Number | L-222-110L - Old Loan Number | L-222-110M - Old Loan Number | L-222-110N - Old Loan Number | L-222-110O - Old Loan Number | L-222-110P - Old Loan Number | L-222-110Q - Old Loan Number | L-222-110R - Old Loan Number | L-222-110S - Old Loan Number | L-222-110T - Old Loan Number | 6184.110 - Franklin Institute Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

