Lamp
MS363
From: Israel | Palestine | Jerusalem
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | MS363 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Israel | Palestine | Jerusalem |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Pottery, relief decoration, conventional lines, no handle. |
| Height | 3.4 cm |
| Length | 10.9 cm |
| Width | 7.7 cm |
| Credit Line | Gift of John H. Harrison, 1898 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


