| Object Number | E14749 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Graeco-Roman |
| Provenience | Egypt | Fayum |
| Period | Graeco-Roman |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Height | 43 cm |
| Width | 31 cm |
| Depth | 30 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund; B. P. Grenfell, 1902 |
| Other Number | AES2980 - AES |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




