Stone
AF41.169
From: Zaire | Eastern Province | Belgian Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | AF41.169 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zaire | Eastern Province | Belgian Congo |
| Section | African |
| Materials | Stone |
| Description | little black stone |
| Height | 1.6 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Credit Line | Purchased from W. H. Leslie, 1905 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

