Seed Pod
AF41.157
From: Zaire | Eastern Province | Belgian Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | AF41.157 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zaire | Eastern Province | Belgian Congo |
| Section | African |
| Materials | Seed Pod |
| Description | brown pod/seed |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 3.8 cm |
| Width | 2.9 cm |
| Credit Line | Purchased from W. H. Leslie, 1905 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

