Seed (uncertain)
AF41.137
Location: On Display in the Africa Galleries
From: Zaire | Eastern Province | Belgian Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | AF41.137 |
| Current Location | Africa Galleries - On Display |
| Provenience | Zaire | Eastern Province | Belgian Congo |
| Section | African |
| Materials | Seed (uncertain) |
| Description | almond shaped seed |
| Height | 1.2 cm |
| Length | 2.7 cm |
| Width | 1.4 cm |
| Credit Line | Purchased from W. H. Leslie, 1905 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
