Pestle
42866
From: North America | United States of America | Pennsylvania | Pike County (Pennsylvania) | Milford (Pennsylvania)
Curatorial Section: American
| Object Number | 42866 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North America | United States of America | Pennsylvania | Pike County (Pennsylvania) | Milford (Pennsylvania) |
| Culture Area | Northeast Culture Area |
| Section | American |
| Description | 21 1/2" |
| Length | 33.66 cm |
| Width | 6.03 cm |
| Depth | 4.92 cm |
| Credit Line | Gift of Maxwell Sommerville, 1899 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


