Pipe
Cast
14330
From: United States of America | Ohio
Curatorial Section: American
| Object Number | 14330 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Ohio |
| Culture Area | Northeast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Plaster |
| Description | Bird. Paroquet. |
| Height | 9.3 cm |
| Length | 6 cm |
| Width | 3.7 cm |
| Credit Line | Purchased from William T. W. Dickeson, 1899 |
| Other Number | 103 - Original Number | CG2017-7-1922 - Found in Collection Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



