| Object Number | CG94-1-125 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Thai |
| Provenience | Thailand |
| Period | Ayutthaya Period |
| Date Made | Ayutthaya Period |
| Section | Asian |
| Materials | Clay |
| Iconography | Angel |
| Description | Central figure, possibly a buddha, outlined with linear design. Bottom left is broken. |
| Height | 15 cm |
| Width | 12 cm |
| Depth | 7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


