Blade Fragment
31-20-894
From: United States of America | Alaska | Yukon Island
Curatorial Section: American
| Object Number | 31-20-894 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Alaska | Yukon Island |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Locus | E 2' 6" - 2' 9", VII |
| Section | American |
| Materials | Slate |
| Length | 7 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Alaskan Expedition, Frederica de Laguna, 1931 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.