| Object Number | AF5352 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia | Gold Mountain |
| Section | African |
| Materials | Reed (plant) |
| Description | Jar shaped and plaited. |
| Height | 38.3 cm |
| Length | 23.7 cm |
| Width | 23.7 cm |
| Credit Line | Purchased from J. L. Buck, 1925 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



