| Object Number | 2014-13-57.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zanzibar |
| Section | African |
| Materials | Wood | Fiber |
| Description | Coconut-shaped hollow wooden resonator attached to Zanza (A) with twisted fibre string |
| Height | 8 cm |
| Length | 13.4 cm |
| Width | 11.8 cm |
| Credit Line | Gift of the Franklin Institute, 2014 |
| Other Number | 71 - Franklin Institute Number | L-222-57A - Old Loan Number | I-86 - Seder Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




