| Object Number | AF4885A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Gourd |
| Description | Rudely decorated with three rows of dotted triangles, the two lower with apices opposed. Stem cut off. |
| Height | 7.2 cm |
| Outside Diameter | 8 cm |
| Credit Line | Purchased from H. L. Hill, 1918 |
| Other Number | 81 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

