Object
50-31-51
From: Belize | Caye District | Caracol (Central America)
Curatorial Section: American
| Object Number | 50-31-51 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Belize | Caye District | Caracol (Central America) |
| Culture Area | Central American |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Unclassified. |
| Height | 7.5 cm |
| Length | 11.5 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Caracol Expedition; Linton Satterthwaite, 1950 |
| Other Number | Ca-2-32 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.