Mano
50-31-47
From: Belize | Caye District | Caracol (Central America)
Curatorial Section: American
| Object Number | 50-31-47 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Belize | Caye District | Caracol (Central America) |
| Culture Area | Central American |
| Locus | Vicinity Altar 7 |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Height | 4.5 cm |
| Length | 9.5 cm |
| Width | 7.5 cm |
| Credit Line | Caracol Expedition; Linton Satterthwaite, 1950 |
| Other Number | Ca-2-30 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.