Whetstone
50-37-3
From: United States of America | Alaska | Aleutian Islands | Shemya Island
Curatorial Section: American
| Object Number | 50-37-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Alaska | Aleutian Islands | Shemya Island |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Section | American |
| Length | 12 cm |
| Width | 2.8 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Credit Line | Gift of John E. Copeland, 1950 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.