| Object Number | 53-15-7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Inscription Language | Hieroglyphic |
| Description | Seti I presenting offerings of flowers to another king who sits in kiosk. |
| Height | 12.1 cm |
| Length | 22.9 cm |
| Width | 4.7 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Robert Pemberton, 1953 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


