Bone Fragment
76-31-12
From: Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake
Curatorial Section: American
| Object Number | 76-31-12 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Locus | House 2 NE Quad. |
| Section | American |
| Materials | Bone |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 0.6 cm |
| Credit Line | Cape Nome Alaska Expedition (Salmon Lake); John Bockstoce, 1976 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


