Antler
76-31-6
From: Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake
Curatorial Section: American
| Object Number | 76-31-6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Locus | House 2 Floor | 105.3NS 101.8EW |
| Section | American |
| Materials | Antler |
| Height | 5.4 cm |
| Length | 33.5 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Cape Nome Alaska Expedition (Salmon Lake); John Bockstoce, 1976 |
| Other Number | 76-1-6 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




