Barb
76-31-4
From: Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake
Curatorial Section: American
| Object Number | 76-31-4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Alaska | Seward Peninsula | Salmon Lake |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Locus | House 2 NE Quad |
| Section | American |
| Description | Fish Barb (?) |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 10.2 cm |
| Width | 1.2 cm |
| Credit Line | Cape Nome Alaska Expedition (Salmon Lake); John Bockstoce, 1976 |
| Other Number | 76-1-4 - Field Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



