Mano
48-5-50
From: Mexico (Central America) | Durango
Curatorial Section: American
| Object Number | 48-5-50 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Chalchihuites |
| Provenience | Mexico (Central America) | Durango |
| Culture Area | Central American |
| Section | American |
| Description | Fragment. Plano-convex. |
| Length | 9 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Thickness | 3.5 cm |
| Credit Line | Durango Expedition II, J. Alden Mason, 1948 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

