Scraper (uncertain)
36-19-137A
From: New Mexico | Near Railroad Mountain | Site 5
Curatorial Section: American
| Object Number | 36-19-137A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Mexico | Near Railroad Mountain | Site 5 |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Locus | surface |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | White stone with rosy blotches. Triangular, with one wavy edge. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 2.9 cm |
| Credit Line | New Mexico Expedition, E. B. Howard, 1936 |
| Other Number | 5-4 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

