| Object Number | CG2013-4-52 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Turquoise colored faience bead network from a mummy shroud. |
| Length | 52 cm |
| Width | 15.5 cm |
| Depth | 0.2 cm |
| Other Number | LO-1911-2 - Found in Collection Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

