Adze Blade
18206C
From: Fiji Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 18206C |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Fiji Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Length | 21.3 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Thickness | 4.2 cm |
| Credit Line | Gift of William Pepper, 1891 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.