Tool
43-9-26
From: Australia | Tasmania | Penguite
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 43-9-26 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia | Tasmania | Penguite |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Length | 10.3 cm |
| Width | 4.9 cm |
| Thickness | 2.7 cm |
| Credit Line | Gift of D. S. Davidson, 1943 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



