| Object Number | NA9234A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Cree (uncertain) | Potawatomi (uncertain) |
| Culture Area | Northeast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Hide | Glass | Cloth |
| Description | Soft sole, beaded. |
| Height | 8 cm |
| Length | 29 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. A. B. Weimer, 1920 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




