| Object Number | 89-21-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Technique | Black Figure |
| Description | Spots of black paint and stains. Formerly a part of red figure stamnos 48-30-3, see Expedition Vol. 30, No. 2, 1988, pp. 21-30. |
| Height | 8 cm |
| Width | 3.8 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1989 |
| Other Number | 48-30-3 - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



