Bow
33-27-2A
From: Mexico (Central America) | Chiapas
Curatorial Section: American
| Object Number | 33-27-2A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Lacandon |
| Provenience | Mexico (Central America) | Chiapas |
| Culture Area | Central American |
| Period | Modern |
| Date Made | 1932-1933 CE |
| Section | American |
| Length | 1.705 cm |
| Width | 175.26 cm |
| Credit Line | Museum Purchase, 3rd Johnson Expedtion, 1933 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.