| Object Number | AF286A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Morocco |
| Section | African |
| Materials | Grass | Fiber |
| Technique | Basketry |
| Description | Like AF25 |
| Height | 7.5 cm |
| Outside Diameter | 7.8 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




