| Object Number | 2012-29-4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Zuni |
| Provenience | New Mexico |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Creator | Tom Hays |
| Section | American |
| Materials | Silver | Turquoise |
| Description | Silver and turquoise. Made by Tom Hays |
| Height | 5 cm |
| Width | 6 cm |
| Depth | 3.8 cm |
| Credit Line | Gift of Anonymous Donor, 2012 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




