| Object Title | Uyowutcha - Nunivak |
| Object Number | 2012-25-138 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Creator | E. S. Curtis |
| Section | American |
| Description | Photograph - Photogravure "Uyowutcha - Nunivak" by E.S. Curtis |
| Height | 53.9 cm |
| Length | 45.7 cm |
| Depth | 1.4 cm |
| Credit Line | Bequest of John P. Doelman III, 2012 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

