| Object Number | P330A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Kayan |
| Provenience | Borneo | Sarawak |
| Section | Oceanian |
| Materials | Rattan (uncertain) | Peel |
| Description | Circular rest made of woven rattan. |
| Height | 3 cm |
| Outside Diameter | 25.5 cm |
| Credit Line | Gift of Dr. William H. Furness 3rd., 1898 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

