| Object Number | 2012-18-1A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Herero |
| Provenience | Botswana |
| Locus | Maun |
| Section | African |
| Materials | Leather | Plastic |
| Description | Child's Apron. Leather front panel with fringe. Plastic buttons for attachment of back panel (B) |
| Length | 63 cm |
| Width | 26 cm |
| Credit Line | Gift of Stephen R. Mishkin and Paula J. Schweich, 2012 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


