| Object Number | 35-8-149 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Iran | Rayy |
| Site Name | Rayy |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Brass (uncertain) |
| Description | Object had been in system as UNK-NE-1788; correct object number has been created. |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 4.3 cm |
| Width | 3.7 cm |
| Credit Line | The Boston Museum of Fine Arts / University Museum Expedition to Rayy; Erich F. Schmidt 1934 |
| Other Number | RCh 499 - Field No SF | UNK-NE-1788 - Found in Collection Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



