Statuette
CG2003-6-2
From: Mediterranean
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | CG2003-6-2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Marble (Stone) |
| Description | Animal head: horse? |
| Height | 8.2 cm |
| Length | 12.5 cm |
| Thickness | 6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
