Statuette
CG2003-6-1
From: Mediterranean
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | CG2003-6-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Marble (Stone) |
| Description | Female head from statuette |
| Height | 6.2 cm |
| Width | 5 cm |
| Depth | 4.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
