Body Sherd
2005-29-17
From: Cyprus | Kourion
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | 2005-29-17 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Cyprus | Kourion |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Body sherd, with red slip |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 1.4 cm |
| Thickness | 0.3 cm |
| Credit Line | Gift of Andrew Oliver through Keith DeVries, 2005 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.