Body Sherd
2005-29-13
From: Cyprus | Kourion
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | 2005-29-13 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Cyprus | Kourion |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Body sherd, with black paint (?) |
| Length | 0.7 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Thickness | 0.4 cm |
| Credit Line | Gift of Andrew Oliver through Keith DeVries, 2005 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.