Body Sherd
2005-29-9
From: Cyprus | Kourion
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | 2005-29-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Cyprus | Kourion |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Body sherd with red sliip |
| Length | 1.1 cm |
| Width | 0.8 cm |
| Thickness | 0.2 cm |
| Credit Line | Gift of Andrew Oliver through Keith DeVries, 2005 |
| Other Number | 101 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.