| Object Number | AF3705 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Zulu |
| Provenience | South Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood | Fiber |
| Description | Similar shape to 3704; wood with carved corrugations. |
| Height | 4.7 cm |
| Width | 4.7 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Outside Diameter | 4.3 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 22661 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




