Sinker
32-5-456
From: Colombia
Curatorial Section: American
| Object Number | 32-5-456 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Tairona |
| Provenience | Colombia |
| Culture Area | Circum-Caribbean |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Oval, with small notches at ends. |
| Height | 3.3 cm |
| Length | 5.5 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Credit Line | Colombian Expedition, Gregory Mason, 1932 |
| Other Number | ? - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.