| Object Number | 2011-12-7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | China |
| Period | Xin Dynasty |
| Date Made | Wang Mang |
| Section | Asian |
| Materials | Metal |
| Description | Obv. 貨布 Huo Bu (money spade). Rev. Plain. |
| Height | 5.6 cm |
| Width | 2.2 cm |
| Thickness | 0.3 cm |
| Credit Line | Gift of Shirley J. Cohen, 2010 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




