| Object Number | E3268 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | El-Kab |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Iconography | Osiris |
| Description | Osiris, standing. Mummiform, usual insignia. |
| Height | 13.97 cm |
| Width | 3.81 cm |
| Depth | 2.38 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egyptian Research Account, 1898 |
| Other Number | ES2358 - Old Museum Number | 0312 - Cast Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




