| Object Number | 2010-20-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Laos |
| Section | Asian |
| Materials | Wood | Coconut Shell |
| Description | Hollowed out coconut shell with long carved wooden handled attached. |
| Height | 7.8 cm |
| Length | 48.5 cm |
| Outside Diameter | 9 cm |
| Credit Line | Gift of Jerome N. Bluestein, 2010 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




