Hearth
Model
2003-31-412
From: Philippine Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-31-412 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Ceramic |
| Height | 5.3 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 11.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1905.1.25 - Other Number | 3045PC. - Other Number | 62045 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


